Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, to główna uroczystość odpustowa na Górze Chełmskiej. Każdego roku 15 sierpnia do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Sanktuarium Przymierza pielgrzymują rodziny z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku również przybyło wiele rodzin, dziękując Bogu za wiarę, jedność, pokój i miłość. Było to piękne spotkanie modlitewne. Modlitwa różańcowa w intencji rodzin poprzedziła Mszę świętą, pod przewodnictwem ks. Biskupa. Koncelebrowało z nim kilku kapłanów oraz biskup senior Paweł Cieślik.
     Dzięki niezgłębionemu Miłosierdziu Bożemu, ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi i ks. Piotrowi Wietesce – diecezjalnemu duszpasterzowi rodzin, miała miejsce inauguracja Różańca Rodzin w całej diecezji. Ks. Piotr jest też kapłanem odpowiedzialnym za Różaniec Rodzin w  diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.
     Jest to ogromna radość i święto dla wszystkich osób związanych z Różańcem Rodzin. Wszak naszym głębokim pragnieniem jest, aby wszystkie rodziny trwały zjednoczone na modlitwie w swoich domach.
     Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaproszenie Różańca Rodzin na tę podniosłą uroczystość. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich rodzinach tej diecezji i zatroskanych o te rodziny kapłanach.
     Nie ma takich słów, aby powiedzieć: DZIĘKUJĘ…