Kochane Rodziny,
 
7 stycznia 2024r., (w niedzielę) o godzinie 14:00, zapraszamy całe rodziny, dzieci, rodziców, dziadków na wspólne rodzinne kolędowanie przy żłóbku betlejemskim w naszej niepokalanowskiej Bazylice. Pragniemy podtrzymać tę piękną tradycję wspólnego gromadzenia się rodzin i wielbienia Boga śpiewem kolęd. Przybędzie do nas św. Mikołaj, który tradycyjnie obdaruje wszystkich prezentami i swoim błogosławieństwem. Towarzyszyć nam będzie również nasza parafialna schola. Tego dnia Msza święta dla dzieci będzie wyjątkowo o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy.
 
Redakcja Różańca Rodzin

 

 

     Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, to główna uroczystość odpustowa na Górze Chełmskiej. Każdego roku 15 sierpnia do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Sanktuarium Przymierza pielgrzymują rodziny z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku również przybyło wiele rodzin, dziękując Bogu za wiarę, jedność, pokój i miłość. Było to piękne spotkanie modlitewne. Modlitwa różańcowa w intencji rodzin poprzedziła Mszę świętą, pod przewodnictwem ks. Biskupa. Koncelebrowało z nim kilku kapłanów oraz biskup senior Paweł Cieślik.
     Dzięki niezgłębionemu Miłosierdziu Bożemu, ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi i ks. Piotrowi Wietesce – diecezjalnemu duszpasterzowi rodzin, miała miejsce inauguracja Różańca Rodzin w całej diecezji. Ks. Piotr jest też kapłanem odpowiedzialnym za Różaniec Rodzin w  diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.
     Jest to ogromna radość i święto dla wszystkich osób związanych z Różańcem Rodzin. Wszak naszym głębokim pragnieniem jest, aby wszystkie rodziny trwały zjednoczone na modlitwie w swoich domach.
     Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaproszenie Różańca Rodzin na tę podniosłą uroczystość. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich rodzinach tej diecezji i zatroskanych o te rodziny kapłanach.
     Nie ma takich słów, aby powiedzieć: DZIĘKUJĘ…

 

 

Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów.

Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej. Można również przez stronę Radia Niepokalanów przesyłać intencje modlitewne do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

 

  1. W sobotę 13 marca 2021r., o godz. 11:00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się kolejne spotkanie Różańca Rodzin.

Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji. (1) Różaniec Rodzin włącza się w tę modlitwę przebłagalną.

Na zakończenie wszyscy obecni na modlitwie dokonają aktu poświęcenia swoich rodzin oraz rodzin całego świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Msza św. i nabożeństwo będą transmitowane na kanale NIEPOKALANÓW  You Tube i w Radio Niepokalanów.

Dla wszystkich, którzy nie mogą przybyć na wspólną modlitwę przesyłamy link do transmisji online.

https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo  (prosimy wkleić link do okna adresowego przeglądarki)

Jednocześnie prosimy Was o przesyłanie intencji na tę Mszę świętą zbiorową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W miarę Waszych możliwości prosimy o dobrowolne ofiary, które są wsparciem dzieł franciszkanów w Niepokalanowie.

Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie)
Paprotnia, ul. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
PKO BP S.A. I O/Sochaczew 07 1020 11850000 4302 0012 3869 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Tytuł wpłaty: Msza św. zbiorowa Różańca Rodzin

  1. Po Mszy świętej i nabożeństwie wynagradzającym, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Różańca Rodzin na krótkie (ok. 20 min) spotkanie z Ojcami Franciszkanami w sali św. Bonawentury.

 

  1. Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów. Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej.

(1) W Wielkim Poście w Niepokalanowie jest przeprowadzane specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za zabicie dzieci nienarodzonych. Przez trzy soboty (13, 20 i 27 marca) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11:00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa przyjęli naszą inicjatywę modlitewną pod swoją opiekę.

Opiekunem Różańca Rodzin jest o. dr Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa.

Spotkania modlitewne odbywają się w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 11:00.

Program comiesięcznych spotkań:

https://rozaniecrodzin.pl/spotkania.html