Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, to główna uroczystość odpustowa na Górze Chełmskiej. Każdego roku 15 sierpnia do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Sanktuarium Przymierza pielgrzymują rodziny z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku również przybyło wiele rodzin, dziękując Bogu za wiarę, jedność, pokój i miłość. Było to piękne spotkanie modlitewne. Modlitwa różańcowa w intencji rodzin poprzedziła Mszę świętą, pod przewodnictwem ks. Biskupa. Koncelebrowało z nim kilku kapłanów oraz biskup senior Paweł Cieślik.
     Dzięki niezgłębionemu Miłosierdziu Bożemu, ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi i ks. Piotrowi Wietesce – diecezjalnemu duszpasterzowi rodzin, miała miejsce inauguracja Różańca Rodzin w całej diecezji. Ks. Piotr jest też kapłanem odpowiedzialnym za Różaniec Rodzin w  diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.
     Jest to ogromna radość i święto dla wszystkich osób związanych z Różańcem Rodzin. Wszak naszym głębokim pragnieniem jest, aby wszystkie rodziny trwały zjednoczone na modlitwie w swoich domach.
     Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaproszenie Różańca Rodzin na tę podniosłą uroczystość. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich rodzinach tej diecezji i zatroskanych o te rodziny kapłanach.
     Nie ma takich słów, aby powiedzieć: DZIĘKUJĘ…

 

 

Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów.

Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej. Można również przez stronę Radia Niepokalanów przesyłać intencje modlitewne do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

 

  1. W sobotę 13 marca 2021r., o godz. 11:00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się kolejne spotkanie Różańca Rodzin.

Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji. (1) Różaniec Rodzin włącza się w tę modlitwę przebłagalną.

Na zakończenie wszyscy obecni na modlitwie dokonają aktu poświęcenia swoich rodzin oraz rodzin całego świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Msza św. i nabożeństwo będą transmitowane na kanale NIEPOKALANÓW  You Tube i w Radio Niepokalanów.

Dla wszystkich, którzy nie mogą przybyć na wspólną modlitwę przesyłamy link do transmisji online.

https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo  (prosimy wkleić link do okna adresowego przeglądarki)

Jednocześnie prosimy Was o przesyłanie intencji na tę Mszę świętą zbiorową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W miarę Waszych możliwości prosimy o dobrowolne ofiary, które są wsparciem dzieł franciszkanów w Niepokalanowie.

Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie)
Paprotnia, ul. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
PKO BP S.A. I O/Sochaczew 07 1020 11850000 4302 0012 3869 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Tytuł wpłaty: Msza św. zbiorowa Różańca Rodzin

  1. Po Mszy świętej i nabożeństwie wynagradzającym, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Różańca Rodzin na krótkie (ok. 20 min) spotkanie z Ojcami Franciszkanami w sali św. Bonawentury.

 

  1. Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów. Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej.

(1) W Wielkim Poście w Niepokalanowie jest przeprowadzane specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za zabicie dzieci nienarodzonych. Przez trzy soboty (13, 20 i 27 marca) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11:00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa przyjęli naszą inicjatywę modlitewną pod swoją opiekę.

Opiekunem Różańca Rodzin jest o. dr Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa.

Spotkania modlitewne odbywają się w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 11:00.

Program comiesięcznych spotkań:

https://rozaniecrodzin.pl/spotkania.html

 

 

Jutro 18 maja, w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II obchodzimy rocznicę inauguracji Różańca Rodzin. Różaniec Rodzin jest darem Boga w obliczu ogromnego zagrożenia, które dotyka rodziny we współczesnym świecie. Trafnie św. Jan Paweł II opisał obecną sytuację rodzin, w Liście do Rodzin:

     „Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem, między życiem a śmiercią, między miłością a wszystkim, co jest jej przeciwieństwem. Rodzinom powierzone jest zadanie walki przede wszystkim o to, ażeby wyzwolić siły dobra, których źródło znajduje się w Chrystusie Odkupicielu człowieka… aby rodzina była „Bogiem silna”Nie lękajcie się żadnych zagrożeń! Boże moce są niepomiernie większe od Waszych trudności!

Wszyscy, którzy chwycili do ręki broń jaką jest różaniec, są świadkami zwycięstwa Chrystusa w ich życiu. Niewątpliwie potężna jest modlitwa zanoszona w rodzinach, o którą toczy się tak zaciekła walka. Św. Jan Paweł II zachęca do modlitwy w rodzinie, bowiem Rodzina, która odmawia razem różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawia się w centrum, dzieli się z Nim radości i cierpienia.

Sam Chrystus zapewnia nas o skuteczności żarliwej modlitwy, I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.  Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

Warto pamiętać te słowa, szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Trwajmy nieustannie w modlitwie. Bóg daje pokój serca. Jeśli modlitwa przynosi pokój i napełnia serca miłością płynącą od Boga, podzielmy się tym ze wszystkimi.

Zachęćmy innych do wspólnej rodzinnej modlitwy, rodzina jest planem Bożym. Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. św. Jan Paweł II

Będąc dziś w izolacji od świata, kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego. św. Jan Paweł II

Każdej rodzinie pragniemy podziękować za modlitwę, za to że codziennie gromadzicie się w swoich domowych wieczernikach, aby wraz z Maryją rozważać tajemnice Życia, Męki i Zmartwychwstania Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Pamiętajcie, że tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam! »

Życzymy wszystkim zatroskanym o przyszłość rodzinom, aby w czasie Waszej wspólnej modlitwy, przyszedł do Waszych domów Chrystus, stanął pośrodku Was i powiedział «Pokój wam!»