Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów.

Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej. Można również przez stronę Radia Niepokalanów przesyłać intencje modlitewne do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

 

  1. W sobotę 13 marca 2021r., o godz. 11:00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się kolejne spotkanie Różańca Rodzin.

Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji. (1) Różaniec Rodzin włącza się w tę modlitwę przebłagalną.

Na zakończenie wszyscy obecni na modlitwie dokonają aktu poświęcenia swoich rodzin oraz rodzin całego świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Msza św. i nabożeństwo będą transmitowane na kanale NIEPOKALANÓW  You Tube i w Radio Niepokalanów.

Dla wszystkich, którzy nie mogą przybyć na wspólną modlitwę przesyłamy link do transmisji online.

https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo  (prosimy wkleić link do okna adresowego przeglądarki)

Jednocześnie prosimy Was o przesyłanie intencji na tę Mszę świętą zbiorową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W miarę Waszych możliwości prosimy o dobrowolne ofiary, które są wsparciem dzieł franciszkanów w Niepokalanowie.

Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie)
Paprotnia, ul. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
PKO BP S.A. I O/Sochaczew 07 1020 11850000 4302 0012 3869 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Tytuł wpłaty: Msza św. zbiorowa Różańca Rodzin

  1. Po Mszy świętej i nabożeństwie wynagradzającym, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Różańca Rodzin na krótkie (ok. 20 min) spotkanie z Ojcami Franciszkanami w sali św. Bonawentury.

 

  1. Od 10 marca 2021r., w każdą środę, o godzinie 19:30 członkowie Różańca Rodzin będą prowadzić modlitwę różańcową w Radio Niepokalanów. Radio Niepokalanów jest głównym patronem medialnym Różańca Rodzin. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę w czasie transmisji radiowej.

(1) W Wielkim Poście w Niepokalanowie jest przeprowadzane specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za zabicie dzieci nienarodzonych. Przez trzy soboty (13, 20 i 27 marca) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11:00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa przyjęli naszą inicjatywę modlitewną pod swoją opiekę.

Opiekunem Różańca Rodzin jest o. dr Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa.

Spotkania modlitewne odbywają się w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 11:00.

Program comiesięcznych spotkań:

https://rozaniecrodzin.pl/spotkania.html

 

 

Jutro 18 maja, w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II obchodzimy rocznicę inauguracji Różańca Rodzin. Różaniec Rodzin jest darem Boga w obliczu ogromnego zagrożenia, które dotyka rodziny we współczesnym świecie. Trafnie św. Jan Paweł II opisał obecną sytuację rodzin, w Liście do Rodzin:

     „Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem, między życiem a śmiercią, między miłością a wszystkim, co jest jej przeciwieństwem. Rodzinom powierzone jest zadanie walki przede wszystkim o to, ażeby wyzwolić siły dobra, których źródło znajduje się w Chrystusie Odkupicielu człowieka… aby rodzina była „Bogiem silna”Nie lękajcie się żadnych zagrożeń! Boże moce są niepomiernie większe od Waszych trudności!

Wszyscy, którzy chwycili do ręki broń jaką jest różaniec, są świadkami zwycięstwa Chrystusa w ich życiu. Niewątpliwie potężna jest modlitwa zanoszona w rodzinach, o którą toczy się tak zaciekła walka. Św. Jan Paweł II zachęca do modlitwy w rodzinie, bowiem Rodzina, która odmawia razem różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawia się w centrum, dzieli się z Nim radości i cierpienia.

Sam Chrystus zapewnia nas o skuteczności żarliwej modlitwy, I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.  Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

Warto pamiętać te słowa, szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Trwajmy nieustannie w modlitwie. Bóg daje pokój serca. Jeśli modlitwa przynosi pokój i napełnia serca miłością płynącą od Boga, podzielmy się tym ze wszystkimi.

Zachęćmy innych do wspólnej rodzinnej modlitwy, rodzina jest planem Bożym. Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. św. Jan Paweł II

Będąc dziś w izolacji od świata, kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego. św. Jan Paweł II

Każdej rodzinie pragniemy podziękować za modlitwę, za to że codziennie gromadzicie się w swoich domowych wieczernikach, aby wraz z Maryją rozważać tajemnice Życia, Męki i Zmartwychwstania Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Pamiętajcie, że tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam! »

Życzymy wszystkim zatroskanym o przyszłość rodzinom, aby w czasie Waszej wspólnej modlitwy, przyszedł do Waszych domów Chrystus, stanął pośrodku Was i powiedział «Pokój wam!»

 

 

18 maja w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, w 99 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, odbyła się inauguracja Różańca Rodzin - wielkiej modlitwy w rodzinach i za rodziny.

Inaugurację przed Najświętszym Sakramentem, rozpoczął Kustosz Sanktuarium i jednocześnie opiekun duchowy Różańca Rodzin o. Jan Krzysztof Oniszczuk. Odmówiony został Różaniec święty w intencji rodzin oraz Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił wielki orędownik Maryi, o. Mirosław Kopczewski, inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie.

Mieliśmy przyjemność gościć o. Kazimierza Frankiewicza, posługującego od 18 lat w Bazylice Zmartwychwstania w Jerozolimie. Swoją obecnością zaszczycił nas również rozmiłowany w Różańcu świętym ks. Dariusza Rozum, który prowadzi Różańcowe dni skupienia w Centrum pojednania La Saletee w Dębowcu.

Naszą wspólną modlitwę w intencji rodzin wsparła inicjatorka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek wraz ze swoją Mamą Pelagią Buczek.

Ojciec Mirosław w czasie homilii mówił: Kochani, może zastanawiamy się, a nas jest tak mało. Dzisiaj początek, tak nas niewielu, a czy to coś da, a te nasze rodziny takie połamane, takie na granicy rozpadu, a to mąż się nie chce modlić, a to dzieci nie chodzą do Kościoła. Ty pierwszy uklęknij. Ty bądź tym pierwszym. Nie patrz na innych. Ty zacznij szczerze się modlić. Resztę zostaw Matce Bożej. Ale ty tak jak Jakub Trojańczyk ugnij swoje kolana. Powieś ten symboliczny obraz Osób świętych w miejscu Twojej codzienności. Zaproś Boga do Twojego życia, nie martw się, nie kombinuj. Zobaczysz, Bóg odpowie na Twoją pokorę, na Twoją ufność, na Twoją wiarę, na Twoją modlitwę.

To Bóg wybiera czas, miejsce i osoby…

Oby Różaniec Rodzin na nowo rozbudził w nas miłość do Boga, Maryi i naszych rodzin.